Петерансель в 13-й раз виграв "Дакар", в класі вантажівки перемога дісталася КАМАЗу

14 січня 2017, 15:10
Завершився останній етап екстремального ралі-рейду "Дакар" -2017

Стефан Петерансель. Фото AFP

Французький гонщик Стефан Петерансель з команди Peugeot став переможцем генеральній класифікації ралі-рейду "Дакар" -2017, який проходить в Південній Америці, в заліку позашляховиків.

У суботу пройшов останній, 12-й етап з Ріо-Куарто в Буенос-Айрес, переможцем якого став француз Себастьєн Леб ("Пежо") з часом 28 хвилин 55 секунд. Петерансель відстав від Леба на 19 секунд, третім став Жініель де Вільєрс з ПАР на Toyota (+30 секунд). У підсумковій класифікації Петерансель зберіг першу сходинку із загальним часом 28 годин 49 хвилин 30 секунд, другим став Леб (+5 хвилин 13 секунд), третім – ще один француз Сіріль Депре на Peugeot (+33.28).

Петерансель виграв ралі-марафон "Дакар" в 13-й раз в кар'єрі – шість у заліку мотоциклістів і 7 разів в заліку позашляховиків.

У заліку мотоциклістів переможцем генеральній класифікації вперше в кар'єрі став британець Сем Сандерленд з команди КТМ, що подолав дистанцію "Дакара" за 32 години 6 хвилин 22 секунди. Друге і третє місця зайняли також пілоти КТМ – австрієць Маттіас Валкнер (+32 хвилини) і іспанець Херард Фаррес Гуель (+35.40).

Переможцем заключного етапу став француз Адрієн Ван Беверен на Yamaha згодом 30 хвилин 29 секунд. Другим став Фаррес Гуель (час лідера), третім – іспанець Хоан Барреда Борт на Honda (+18 секунд).

Росіянин Сергій Карякін став переможцем ралі-рейду "Дакар" -2017 в класі квадроциклів. За його підсумками Карякін на Yamaha зайняв перше місце в генеральному заліку із загальним часом 39 годин 18 хвилин 52 секунди.

Другим з відставанням о 1 годині 14 хвилин 51 секунду фінішував чилієць Ігнасіо Касале. Трійку призерів замкнув аргентинець Себастьян Копетті (+4: 20.19). Обидва гонщика також виступають на Yamaha.

Екіпаж команди "КАМАЗ-майстер" росіянина Едуарда Ніколаєва переміг у заліку вантажівок в генеральній класифікації. Ніколаєв виграв свій другий "Дакар" в кар'єрі після перемоги на ралі-рейді в 2013 році

Другим став ще один росіянин Дмитро Сотников з відставанням від лідера в 18 хвилин 58 секунд. Третім в генеральній класифікації став голландець Жерар де Рой на IVECO (+0: 41.19).