Престижні спортивні нагороди будуть вручені 14 лютого в Монако

Ісландія дійшла до чвертьфіналу Євро-2016. Фото AFP

Ямайський спринтер Усейн Болт, американські баскетболісти Стівен Каррі і Леброн Джеймс, британський бігун Мо Фара, португальський футболіст Кріштіану Роналду і британський тенісист Енді Маррей номіновані на звання "Спортсмен року" за версією академії Laureus.

Церемонія вручення нагород відбудеться 14 лютого в Монако.

Болт на Олімпіаді в Ріо-де-Жанейро завоював три золоті медалі. Джеймс в складі "Клівленда" став чемпіоном НБА минулого сезону і був визнаний найціннішим гравцем (MVP) фіналу чемпіонату. У фінальній серії плей-офф "Клівленд" обіграв переможця регулярного чемпіонату "Голден Стейт", за який виступає Каррі, визнаний MVP "регулярки". Маррей в листопаді вперше в кар'єрі став першою ракеткою світу. Фара став володарем двох золотих нагород на Іграх в Ріо. Роналду разом зі збірною Португалії виграв чемпіонат Європи 2016, а в складі мадридського "Реала" переміг в Лізі чемпіонів.

За звання "Спортсменки року" посперечаються перша ракетка світу німецька тенісистка ангелік Кербер, дворазові олімпійські чемпіонки Ігор в Ріо британська велогонщиця Лора Кенні (Тротт), американська бігунка Еллісон Фелікс і бігунка з Ямайки Елейн Томпсон, чотирикратні переможниці Олімпіади в Ріо американська плавчиха Кеті Ледекі і її співвітчизниця гімнастка Симона Байлз.

На звання команди року претендують переможець Олімпіади-2016 чоловіча збірна Бразилії з футболу, чемпіон Євро-2016 з футболу збірна Португалії, переможець Ліги чемпіонів мадридський "Реал", чемпіон НБА "Клівленд Кавальєрс", чемпіон MLB (Головна бейсбольна ліга) "Чикаго Кабс" і команда Формули-1 "Мерседес", в минулому сезоні перемогла в Кубку конструкторів втретє поспіль.

У номінації "Прорив року" представлені англійський футбольний клуб "Лестер", збірна Ісландії з футболу, чемпіон Формули-1 німець Ніко Росберг, збірна Фіджі з регбі-7, південноафриканський бігун Уейл ван Нікерк і ефіопська бігунка олімпійська чемпіонка Ріо Алмаз Аяна.

Володаря нагороди спортсмену року з обмеженими можливостями виберуть з наступних номінантів: 6-кратний чемпіон Паралімпіади 2016 білоруський плавець Ігор Бокий, дворазові паралімпійські чемпіони Ріо кубинська бігунка Омара Дюран і швейцарець Марсель Хуг, який виступає в гонках на інвалідних візках, володарка трьох нагород вищої проби з Паралімпіади-2016 новозеландська плавчиха Софі Паско, чемпіон Ріо іранський важкоатлет Сіаманд Рахман, переможниця Паралімпіади-2016 у фехтуванні на візках італійка Беатріс Віо.

На нагороду "Повернення року" претендують американський плавець Майкл Фелпс, аргентинський тенісист Хуан Мартін Дель Потро, іспанська стрибунка у висоту Рут Бейт, норвезький гірськолижник Аксель Свіндал, британський кіннотник Нік Скелтон і тріатлоністка з Маврикія Фаб'єн Сент Луїс.

За звання "Кращого представника активного виду спорту" поборються британка Рейчел Атертон, яка виступає в маунтинбайку, бразильський скейтбордист Педро Баррош, американський серфер Джон Джон Флоренс, американська сноубордистка Хлоя Кім, естонський фристайлист Келлі Сілдару і австралійська серферша Тайлер Райт.