На стадіоні "Маракана" під дощ почалася церемонія закриття літніх Олімпійських ігор 2016

<p>У Ріо почалася церемонія закриття Олімпіади-2016, фото AFP</p>

У Ріо під дощ завершуються літні Олімпійські ігри-2016. На стадіоні "Маракана" проходить барвиста церемонія закриття з парадом учасників. Український прапор на ньому понесе фехтувальниця Ольга Харлан.

Великий бразильський винахідник Альберто Сантос-Дюмон дав звіт церемонії закриття. Йому бразильці приписують перший політ на літаку і роботу з годинниковими механізмами.

Олімпіада стартувала 5 серпня, основні змагання пройшло в Ріо-де-Жанейро, хоча змагання з футболу проходили і в інших містах країни.

Ці Олімпійські ігри стали першими для Південної Америки, і другими для Латинської Америки – в 1968 змагання проводили в Мехіко.

На Олімпіаді розіграли 306 комплектів медалей і взяли участь рекордна кількість країн – 206, в тому числі вперше на Олімпіаді виступили Косово і Південний Судан.

Спортсмени з США посіли перше місце в медальному заліку XXXI Олімпіади в Ріо-де-Жанейро. У американців 46 золотих, 37 срібних і 38 бронзових нагород.

Збірна України в підсумку посіла 31-у позицію з двома золотими, п'ятьма срібними і чотирма бронзовими медалями. Українські спортсмени показали найскромніший результат за всю історію участі в літніх Олімпійських іграх під прапором незалежної держави.

Наступні Літні Олімпійські ігри відбудуться в 2020 році в Токіо.